Манџукиќ направи фудбалска историја и ја одведе Хрватска во прво финале на мундијалите (Видео)


3 копии

Марио Манџукиќ со гол во 109. минута од продолжението ѝ донесе на репрезентацијата на Хрватска победа од 2:1 над фаворизираната Англија за историско финале на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Марио Манџукиќ ќе остане запаметен во историјата на хрватскиот фудбал, бидејќи напаѓачот на Јувентус е човекот кој ги одведе „коцкестите“ во прво финале на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тимот на коцкестите според многумина досега е најпријатното изненадување на светското првенство во Русија. Иако на него се пласираа дури преку баражот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Имаме одземена држава. Дојдоа на власт со сурова злоупотреба на судбини. А денес нема недела да не ни се случи по некоја смрт на дете, некое претепано бебе, ...
сите 90 | | | веќе видена

Поранешниот сопственик на фудбалскиот клуб Милан, Силвио Берлускони, оцени дека доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус ќе има позитивно влијане врз ...
сите 286 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во текот на оваа недела очекува да биде постигнат договор меѓу политичките партии за финализирање на процесот за одредување на датумот и ...
сите 193 | | | веќе видена

Откако успешно ги помина лекарските прегледи, Кристијано Роналдо доби тура низ тренинг центарот на „Старата Дама“, ЦР7 се сретна со новите соиграчи и Масимо ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манџукиќ направи фудбалска историја и ја одведе Хрватска во прво финале на мундијалите (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: