Модриќ: Бев сигурен дека ќе погодам, ама....


2 копии
5 копии

На Светското фудбалско првенство во Русија следува самата завршница во која еден од полуфиналните дуели е оној меѓу Англија и Хрватска. Ова е голема шанса за ...
| | веќе видена | слични

Се одржа прес-конференција, а своите очекувања пред натпреварот ги сподели 33-годишниот играч Ешли Јанг кој денеска слави роденден. „Ова е огромна шанса за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лука Модриќ беше единствениот играч на теренот кој во продолжението во четвртфиналето изгледаше потполно свеж и разигран како штотуку да започнал мечот, а ...
| | веќе видена | слични

Капитенот на Хрватска, Лука Модриќ беше еден од носителите на играта во четврт-финалето против Русија и заслужено беше избран за играч на мечот. Тој успеа да ...
| | веќе видена | слични

Французинот Рафаел Варан и Хрватите Лука Модриќ и Матео Ковачиќ се единствените фудбалери што по Светското првенство (СП) во Русија можат да заминат дома со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 199 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 216 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Модриќ: Бев сигурен дека ќе погодам, ама....

Од:
До кого (е-маил):
Порака: