Ориали е повикан, но...

Марко Фасоне се стреми да преземе обврска од огромно значење во управувањето со Интер. Сегашниот генерален директор на Интер, е во постојан контакт со Ерик Тохир , како што е соопштено од страна на Павле Барџиџиа од Studiosport. Улогата на Фасоне е слична со онаа на Марота во Јувентус, да има голема слобода во маневрирањето на меркатото и да го има Аусилио ‘‘под своја рака‘‘. Сепак постојат неколку алтернативи за да се реши ова. Пред околу десет дена Леле Ориали доби повик од Ерик Тохир, но сеуште треба да се решат пречките поставени од Фасоне и Морати , и да се расчисти заминувањето на Марко Бранка. Името со кое сите се сложуваат е Валтер Сабатини, но е малку веројатно дека моменталниот спортски директор на Рома ќе го прекине договорот. Во последните неколку недели се спомнуваат неколку имиња за оваа функција во Интер. Но треба да се внимава најмногу на Ориали, кој освен повикот, имаше и вечера со Тохир, но сеуште ништо не е решено..
| | веќе видена | слични

Шпанскиот гигант Реал (М) и големиот ривал од италијанската Серија А, тимот на Јувентус, добија и повеќе од сериозна конкуренција во Интер кога е во прашање потписот на хрватскиот интернационалец од редовите на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М). Брзоногиот напаѓач не е многу задоволен од минутажата која ја добива од новиот предводник на баварскиот гигант, Пеп Гвардиола и голема е веројатноста дека ќе си замине од „Алианс Арена” за време на летниот преоден рок. Новиот сопственик на „нероазурите”, познатиот бизнисмен од Индонезија, Ерик Тохир е подготвен да го исплати побараното обештетување од 30 милиони евра, а доколку се пресели на „Џузепе Меаца”, репрезентативецот на Хрватска ќе си осигура годишна заработувачка од најмалку пет милиони евра.
| | веќе видена | слични

Останато

Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на ...
сите 1185 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 441 | | | веќе видена

Вчера во 12.30 часот во СВР Скопје, А.А.(51) од Скопје пријавила дека нејзин познаник И.Н. се обидел да изврши обљуба врз нејзината ќерка, но не успеал. Се ...
сите 413 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Валканите пари од аферата Рекет, кој ја тресе Македонија, но и целиот регион, оделе во Сојузот за Србија(СЗС) и тоа преку Вук Јеремиќ, открива српски ...
сите 140 | | | веќе видена

Го контролира ли некој експрес лонецот кој на Балканот врие? Се тресе и татни лонецот, а никако да се најде вентил за да не експлодира. А, се започна ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ориали е повикан, но...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: