Манчевски: Ќе бараме кадар за преговори со ЕУ и надвор од институциите


12 копии
3 копии

Со претстојните измени на законите за вработени во јавниот сектор и за административни службеници треба да бидат опфатени постапките за вработување и за ...
| | веќе видена | слични

Ова денеска го изјави ресорниот министер Дамјан Манчевски на денешната трибина за измените на два закони :за вработените во јавниот сектор и за административни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потребни се законски измени во постапката за вработување на административните службеници, во постапката за унапредување и во делот на заштитата на правата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Префрлувањето на вработените во јавниот сектор ќе биде во консултации со нив, вели министерот за администрација и информатичко општество, Дамјан Манчевски. Тој ...
| | веќе видена | слични

Се уште не се знае како ќе се одвива процесот на префрлување на буџетарите во приватниот сектор. Министерот Манчевси вели дека тоа ќе се знае кон крајот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за информатичко општество и администрација денеска организира јавна расправа за измени на Законот за вработени во јавен сектор и Законот за ...
| | веќе видена | слични
20 копии

Владата не е сигурна дали државата е подготвена за следните покрупни фази од преговорите со Европската унија. Ваква порака денеска од Брисел испрати минисетрот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По официјалните изборни резултати од првиот круг на претседателските избори од земјава, грчките медиуми најмногу акцент ставаат врз малиот процент на излезност ...
сите 261 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 285 | | | веќе видена

Одборот за одбрана на Џулијан Асанж ќе организира јавен состанок во Лондон на 26 април за да добие поддршка за основачот на „Викиликс“ и да испрати силна ...
сите 52 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста од запад ќе се зголемува, а кон крајот на денот во западните делови ќе има врнежи од дожд. Во текот ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчевски: Ќе бараме кадар за преговори со ЕУ и надвор од институциите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: