Најубавото нешто за фановите на Сити: Стигна честитка и од градскиот ривал Манчестер Јунајтед


2 копии

Играчите и навивачите на Манчестер Сити веќе ја слават новата титула во Премиерлигата откако градскиот ривал Јунајтед вчера попладне доживеа шокантен пораз од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

По неочекуваниот пораз на Манчестер Јунајтед од страна на ВБА, нивниот градски ривал Манчестер Сити и официјално стана нов шампион во Премиерлигата. Коментари ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поразот на Манчестер Јунајтед (0:1) од ВБА, најлошата екипа во Премиер лигата, му помогна на Манчестер Сити да стане шампион на Англија дури пет кола пред ...
| | веќе видена | слични

Бенџамин Менди е вистински шегаџија, кој во борбата за тронот “најоткачен фудбалер” му се приближува на Марио Балотели. Менди е скапо засилување на Сити од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во чест на празникот „Свети Климент Охридски“ во Собранието на Република Македонија денеска беше врачена истоимената државната награда за 2018 година. ...
сите 197 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на протестниот марш во Кочани упати барање до Владата да се формира независно тело кое што ќе го предводи ...
сите 148 | | | веќе видена

Конвенција за избор на кандидат за претседател на Р.Македонија опозицијата ќе одржи во градот на Миладиновци, на Охридското езеро во Струга, објави лидерот на ...
сите 122 | | | веќе видена

Не му беа доволни 11 години прислушување на Мицкоски, па бара нови снимки да преслушувале „експертите“ од ВМРО-ДПМНЕ, реагира СДСМ на барањето на лидерот на ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најубавото нешто за фановите на Сити: Стигна честитка и од градскиот ривал Манчестер Јунајтед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: