Сари се насмеа на прашањето како да се победи Сити: Прашајте некој друг!


Челси ќе има тешка задача викендов пред своја публика, на домашен терен го пречекува главниот претендент за овосезонската титула, бранителот на истата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тренерот на Челси, Маурицио Сари има неславен скор против Пеп Гвардиола – никогаш не го победил тимот на Каталонецот и пред саботното дерби меѓу Челси и ...
| | веќе видена | слични

Младиот холандски фудбалер, Жаваиро Дилросун го нападна својот поранешен клуб Манчестер сити, велејќи дека клубот се однесува кој своите фудбалери само како ...
| | веќе видена | слични

Пеп Гвардиола воопшто не штедеше пари за ангажман на Едерсон Мораеш и ваквиот негов потег се покажа како полн погодок, бидејќи шпанскиот стручњак во него доби ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола даде свој коментар за еден од најискусните играчи на тимот, Фернандињо. Бразилецот веќе е во зрели фудбалски години ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека Иран ќе се соочи со „голема сила“ доколку се обиде да направи што било против американските интереси на ...
сите 188 | | | веќе видена

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 258 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 208 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 236 | | | веќе видена

Претходно беше објавено дека сите министри од екстремно десничарската Слободарска партија поднесуваат оставка поради корупцискиот скандал што ја потресе ...
сите 160 | | | веќе видена

Кралицата на поп-музиката, Мадона, настапи на Евровизија како специјален гостин, а по нејзиниот настап следеа лавина коментари по Твитер и социјалните мрежи ...
сите 81 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сари се насмеа на прашањето како да се победи Сити: Прашајте некој друг!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: