Јунајтед тргнува по Фабрегас

Откако ја изгубија битката за потписот на Тиаго Алкантара, англискиот шампион ќе се обиде да го ангажира поранешниот капитен на Арсенал, Шпанецот Цеск Фабрегас. Јунајтед долго време беше фаворит за потписот на Алкантара, но откако Пеп Гвардиола го повика Тиаго во Баерн, сите планови на Јунајтед пропаднаа. Според англиските медиуми, сега вниманието на Црвените Ѓаволи е насочено кон Фабрегас, а Јунајтед наводно планира на Барселона да им исплатат 30 милиони евра за поранешниот Топџија. Поранешниот капитен на Арсенал не се вклопи во целост во тимот на Барселона, каде што и не добива премногу шанса за да го докаже својот лидерски карактер и статус каков што го имаше во Арсенал. Како и да е, Фабрегас пред неколку дена изјави дека нема намера да го напушти каталонскиот тим, а како ќе се развиваат настаните околу овој трансфер останува да видиме.
| | веќе видена | слични

Откако ја загуби трката со Баерн Минхен за ангажман на Тиаго Алкантара , Манчестер Јунајтед тргна по нов фудбалер од Барселона, кој би требало да го засили средниот ред на тимот . Новиот менаџер на Јунајтед Дејвид Мојс сака на Олд Трафорд да го донесе извонредниот Сеск Фабрегас, за таа цел , шампионот на Англија на Каталонците им понудил 30 милиони евра за трансфер на Фабрегас , за кого интерес покажа и неговиот поранешен клуб Арсенал. Минатата сезона Фабрегас многу често беше на клупата за резерви , и сега се надева дека со заминувањето од Ноу камп би добил прилика повторно да биде стандарден првотимец и својата кариера да ја врати во посакуваниот тек.
| | веќе видена | слични

Според тренерот на Барселона, Тито Виланова, поранешниот капитен на Арсенал, Цеск Фабрегас не сака да го напушти Ноу Камп. ,,Свесен сум дека имаше понуди. Разговарав со него и тој ми кажа дека сака да продолжи тука, односно дека не сака да се пресели во некој друг клуб. Фабрегас сака да успее овде'' - изјави тренерот на Барселона, Тито Виланова. ,,Цеск не сака да се пресели во друга екипа поради пари или поголема минутажа. Знае дека овде постои голема конкуренција на тие позиции, но неговата желба е да остане. Добро е што клубот добива понуди за нашите играчи. Тоа е знак дека имаме играчи кои ги посакуваат другите екипи. Но повторувам, Фабрегас сака да остане'' - заклучи стратегот на Барселона. Фабрегас летото 2012 година се пресели на Ноу Камп од редовите на Арсенал. Барселона им исплати на Топџиите 34 милиони евра, а шпанскиот репрезентативец потпиша четиригодишен договор.
| | веќе видена | слични

Останато

Членките на Советот за соработка во Персискиот Залив (ГЦЦ), што го сочинуваат арапските монархии од регионот, започнаа со зајакнати безбедносни патроли во ...
сите 166 | | | веќе видена

Стево Пендаровски веќе ги постави кадровските основи на неговиот кабинет. Генерален секретар на претседателската служба е досегашниот владин портпарол Миле ...
сите 214 | | | веќе видена

Пресреќна сум што фотографијата фантатстично се вклопи во пораката на песната – биди горда со она што си! Не давај никој да ти ги сосече крилјата!, раскажува ...
сите 258 | | | веќе видена

Тамара Тодевска која со песната „Proud“ го освои осмото место на евровизиското финале во Тел Авив, што е најголем успех за земјава досега на Евросонг, вечерва ...
сите 211 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер ...
сите 199 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јунајтед тргнува по Фабрегас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: