ФИФА му „плесна“ нова забрана на најпознатиот фудбалски агент

Супер-агентот Мино Раиола доби тримесечна забрана од ФИФА за раководење на трансфери. Оваа суспензија стапи на сила пред неколку дена и важеше само за Италија, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пол Погба ова лето сигурно ќе биде некој за кого многу се пишува, англиските медиуми најавуваат негово заминување од Манчестер, а како најголем фаворит во овој ...
| | веќе видена | слични

Како што одминува времето станува појасно дека Барселона покрај Де Јонг ќе добие уште еден супер талент од оваа фантастична генерација на Ајакс. Матијас Де ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од јасно е дека тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан го посакува својот сонародник Пол Погба во редовите на гигантот од Шпанија. Откако речиси сигурно ...
| | веќе видена | слични

Светската фудбалска федерација (ФИФА) го суспендираше еден од најконтроверзните фудбалски менаџери на денешницата, Мино Рајола. Познатиот менаџер доби забрана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако веќе долго време се најавуваат трансферите на Пол Погба и Матијс Де Лихт во редовите на Реал Мадрид и Барселона, постои веројатност истите да не се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанската фудбалска федерација му врачи тримесечна суспензија на агентот Мино Рајола која сега е прифатена и од ФИФА. Италија ФИФА одлучи да ја прифати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 206 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИФА му „плесна“ нова забрана на најпознатиот фудбалски агент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: