Веспрем имаше супер-генералка пред Вардар, Манасков постигна 5 гола!

Тимот на Веспрем дефинитивно го фати потребниот ритам и најдобриот доказ се 12 победи во низа кои унгарскиот вицешампион ги прокнижи во сите конкуренции. ...
| | веќе видена | слични

Битката за второто место во група А се разгорува. Вардар има голема конкуренција, Келце и Веспрем се на бод зад македонскиот првак. Новиот и важен чекор кон ...
| | веќе видена | слични

Поредокот во групата А е познат, Барселона и покрај поразот останува лидер со 18 бода, три повеќе од Вардар. По триумфот на македонскиот првак на гостувањето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осигурителната компанија „Еуросиг" потврди дека автобусите и патниците на „Дурмо турс" се осигурени кај нив и дека по трагичната автобуска несреќа на патот ...
сите 286 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Веспрем имаше супер-генералка пред Вардар, Манасков постигна 5 гола!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: