Манасиевски ќе им гради музеи на Груевски и на Црвенковски!

На четвртиот Конгрес на ЛДП, кој се одржа вчера под мотото „Има излез“, беше промовирана партиската платформа за претстојните парламентарни избори, на кои оваа партија ќе излезе самостојно. Македонија, која не е земја на десницата и на левицата, мора да го промени моделот на владеење, така што граѓаните ќе се обединат околу центарот. Ова беше главната порака на Јован Манасиевски, лидер на Либералдемократската партија (ЛДП), која вчера го одржа четвртиот Конгрес во Македонската опера и балет, под мотото „Има излез“. На партиското собрание присуствуваа илјада и петстотини гости, меѓу кои имаше претставници од сестринските либерални партии од регионот и од Европа, а околу триста од нив беа официјални делегати со право на глас. Во моментот на затворање на весникот течеше работниот дел од Конгресот, на кој беше промовирана партиската платформа за претстојните избори, чиј фокус се однесува на економските прашања. - Ајде да одиме на предвремени парламентарни избори за да им кажеме на Никола Груевски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 304 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 226 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 209 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ, професор Гордана Силјановска Давкова во нејзиното прво интервју дадено за Вестите на Сител ...
сите 159 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манасиевски ќе им гради музеи на Груевски и на Црвенковски!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: