Manaki Brothers – Android водич за тековниот кинематографски филмски фестивал од CodeWell

Уште една апликација од CodeWell за голем културен настан. Овој пат за 33-от интернационален филмски фестивал – Браќа Манаки. ICFF Manaki Brothers е официјална апликација и служи како водич за истиот. Вклучува целосна агенда, галерија со слики, твитови и информации од секаков вид за фестивалот. Апликација е бесплатна и може да се преземе од Google Play. Повеќе за фестивалот на www.manaki.com.mk ICFF Manaki Brothers
| | веќе видена | слични

Останато

Ако нема цензус, а на референдумот мнозинството граѓани се изјаснат „за“ Договорот со Грција и влез во ЕУ и НАТО, тоа ќе биде земено предвид и процедурата ќе ...
сите 75 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 235 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 85 | | | веќе видена

Ниту СДСМ не остана без реакција на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ, па партијата на власт испрати соопштение со кое покрај тоа што се брани од нападите на својот ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Manaki Brothers – Android водич за тековниот кинематографски филмски фестивал од CodeWell

Од:
До кого (е-маил):
Порака: