За 200 денари тинејџер бил нападнат со нож во Градски парк


5 копии
3 копии
2 копии
9 копии

Две непознати лица вчера околу 8.40 часот украле автомобил „ланд ровер – ренџер спорт“ на скопјанецот С.Е. (24) кога тој застанал пред маркет на улица ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера лицето С.Е. (24) од Скопје пријавил дека околу 08.40 часот, пред тобако на ул. „Московска“, од страна на две непознати лица му било одземено патничко ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во текот на вчерашниот ден во 18 часот било пријавено дека во Скопје кај фонтаната во Градски парк, две непознати лица со закана со нож извршиле разбојништво ...
| | веќе видена | слични

Деновиве малолетниците во Скопје се на мета на разбојници кои ги претепуваат им се закануваат и им одземаат пари. Последниот случај е пријавен вчера во 19 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Картелот на власт на чело со Зоран Заев си поигрува со трагедијата на семејствата на масакрираните момчиња кај Смилковско Езеро и ја манипулира целата јавност, ...
сите 332 | | | веќе видена

Министерството за транспорт и врски се оградува од активностите на автопатот Демир Капија-Смоквица каде по повод пуштањето во употреба вчера беше организирана ...
сите 198 | | | веќе видена

Македонија го доби посакуваниот извештај од Европската комисија, со безусловна препорака за почеток на преговорите за членство. „Се вративте на колосекот. ...
сите 312 | | | веќе видена

Веќе два дена молк околу скандалот за РЕК Битола и државните институции околу скандалот за исплатите на работниците ангажирани преку СВ- Инвест на потребите на ...
сите 142 | | | веќе видена

Охрид, 23. април 2018 (ИНПРЕС) – Регионална депонија ќе има и мора да има, посебно од аспект на општината, проблемот е само локацијата, нешто што секако ги ...
сите 50 | | | веќе видена

Вкусна тава за ручек. Направете деликатес кој често ќе ви го бараат дома. Ова е рецептот: 2 тиквички 3 домати 2 пиперки сол бибер вегета 70 гр. кашкавал ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 200 денари тинејџер бил нападнат со нож во Градски парк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: