Уапсен прилепчанецот кој бојадиса куче, ќе добие кривична пријава за мачење животни

2 копии

По пријава од граѓанин дека човек се изживува со куче на плоштадот во Прилеп, вчера полицијата го уапсила 56-годишниот М.М. кој беше фотографиран како ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
2 копии
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен прилепчанецот кој бојадиса куче, ќе добие кривична пријава за мачење животни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: