Австралискиот автономен воз е „најголемиот робот во светот“


Ловот е робот од кој луѓето не треба да се плашат. Направен е со цел да го следи сопственикот, да го препознава неговото лице и да го прегрнува. Роботот е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Храброста на премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас реши долготраен проблем, кој ќе и овозможи на Македонија да се движи напред кон НАТО и Европската унија, ...
сите 523 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 624 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австралискиот автономен воз е „најголемиот робот во светот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: