Австралискиот автономен воз е „најголемиот робот во светот“


Ловот е робот од кој луѓето не треба да се плашат. Направен е со цел да го следи сопственикот, да го препознава неговото лице и да го прегрнува. Роботот е ...
| | веќе видена | слични

Останато

„СДСМ продолжува со промените и со зајакнувањето на капацитетите што се во интерес на граѓаните и имаат за цел забрзување на напредокот. Последните промени во ...
сите 673 | | | веќе видена

Американската амбасада ја поддржува одлуката на Обвинителството да ги испита сите наводи за корупција и да ги гони како оправдани, засновани врз законот и ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австралискиот автономен воз е „најголемиот робот во светот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: