Малиот фан на Меси , кој го трогна светот , мораше да си го напушти домот (ВИДЕО)

Пред опасноста од напад на Талибанците малиот Муртеза со семејството го напушти домот во југоисточната покраина Газа. Неговото, заедно со другите семејства го ...
| | веќе видена | слични

Малиот Муртаза Ахмади од Авганистан стана популарен откако носеше импровизиран дрес од Лионел Меси, кој му го направил неговиот брад од најлонска ќеса. Откако ...
| | веќе видена | слични

Муртаза Ахмади седумгодишен фан на фудбалерот на Барселона, Лео Меси, кој стекна интернет-слава со својот дрес што сам го направи дома, мораше да го напушти ...
| | веќе видена | слични

Муртаза Ахмеди е детето од Авганистан кое стана светски познато, откако носеше импровизиран дрес од кеса на кое стоеше бројот 10 и пишуваше Меси. Тие ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Да се фокусираме на решавање на реалните проблеми на граѓаните и да гледаме државата да оди напред, наместо да го коментираме ова реално шоу и војарески ...
сите 146 | | | веќе видена

Во првиот дел од отворено Студио 1, новинарите Искра Опетческа и Игор Стефановски кои ги следат денешните судски рочишта ги пренесуваат последните информации ...
сите 185 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Како што веќе најавивме од вечерва па во текот на следните денови, односно за време на овој викенд територијата на балканот ќе го погоди снежен бран кој е во ...
сите 207 | | | веќе видена

Вооружени француски полицајци денеска започнаа рација во округот Нојдорф во Стразбур како дел од потрагата по напаѓачот кој уби тројца луѓе на божиќен панаѓур ...
сите 202 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека никогаш не би ја ставил Европа пред барањата на францускиот народ, а тоа го порача неколку дена ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малиот фан на Меси , кој го трогна светот , мораше да си го напушти домот (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: