Абдеслам осуден на 20 години затвор за престрелката во Брисел

Дански државјанин со јеменско потекло во Малезија е осуден на една недела затвор поради дистрибуирање на лажни вести. Салах Салем Салах Сулејман е првиот човек ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Останато

Поларните температури кој ги имавме во изминатиот подолг период барем засега се зад нас а до новиот студен бран уживајте во повисоките температури на воздухот ...
сите 188 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
сите 254 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Абдеслам осуден на 20 години затвор за престрелката во Брисел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: