Макрон влегува во кампањата за европските избори

7 копии

Според најновите анкети ултрадесничарската партија на Марин Ле Пен, Национален собир има најголема поддршка од Французите, додека на второ место е партијата на ...
| | веќе видена | слични

Преседателот на Русија, Владимир Путин, не добил покана од францускиот претседател Еманел Макрон за прослававата на 75-годишнината од истоварувањето на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на листата на Емануел Макрон за евроизборите предвиде градење на центристички сојуз со над 100 пратеници, доволно за да бидат францускиот претседател и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии

На маргините на неформалниот самит на ЕУ во Сибиу, Романија, францускиот претседател Емануел Макрон го осуди „Проектот за неединство” што го претставуваат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Францускиот претседател, Емануел Макрон изјави по повод претстојните избори за Европскиот парламент, дека сака европските институции да ги водат компетентни и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Шокантна изјава на Тамара за 1тв во која таа тврди дека настапот во Израел е многу поважен од набавка на амбулантни возила затоа што без Евровизија никој ...
сите 54 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон влегува во кампањата за европските избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: