Макрон: Светот се соочува со длабока криза и може да биде на работ на војна

8 копии

Светот се соочува со длабока криза и може да биде на работ на војна, рече денеска францускиот претседател Емануел Макрон. – Мислам дека хаосот е овде. И мислам ...
| | веќе видена | слични

Светот минува низ длабока криза и може да е на прагот на војна, изјави францускиот претседател Емануел Макрон, повикувајќи на глобални напори за справување со ...
| | веќе видена | слични
11 копии
3 копии

Француските медиуми пренесуваат дека дрвото засадено од претседателите Доналд Трамп и Емануел Макрон во дворот на Белата куќа како симбол на блиските врски на ...
| | веќе видена | слични

Дрвото што Доналд Трамп и Емануел Макрон заеднички го посадија во дворот на Белата куќа како симбол на силните врски помеѓу двете земји се исушило, објавија ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ прими писмо од претседателот на Франција, Емануел Макрон. Писмото го пренесуваме во целост: „Господине претседателе, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 358 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон: Светот се соочува со длабока криза и може да биде на работ на војна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: