Заев кажа дали се чувствува изневерено од ЕУ

2 копии

По денешната средба на премиерот Зоран Заев со канцеларката Ангела Меркел во Берлин амбасадорот на Делегацијата на ЕУ, Самуел Жбогар, смета дека е добра вест ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Би било големо изненадување ако нашиот премиер добие ветување од канцеларката Меркел дека во јули би можеле да добиеме датум за преговори. Максимално што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Експертски тим на ВМРО-ДПМНЕ ја анализира ситуацијата со носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот за јавни обвинители по што ќе излезе со ...
сите 877 | | | веќе видена

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 429 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 275 | | | веќе видена

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска им се заблагодари на 80-те пратеници во Собранието кои гласаа за измените и дополнувањата на ...
сите 352 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев кажа дали се чувствува изневерено од ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: