Макрон: Франција не се наоѓа на погрешен пат


2 копии

Повеќе од 300 медиумски организации, новинари, фотографи и други потпишаа писмо со кое се осудува понекогаш бруталното насилство што се применува против ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии

Првомајските демонстрации во Париз, на кои ќе земат учество синдикатите, жолтите елеци и други групи ќе ги обезбедуваат 74.000 полицајци и жандарми, јави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон повика на „исклучително остар“ одговор против демонстрантите од Црниот блок (припадници на анархистички движења) и оние ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Француската полиција употреби солзавец против демонстрантите кои денеска се обидуваа да стигнат до зградата на Европскиот парламент во Стразбур, протестирајќи ...
| | веќе видена | слични

,,Жолтите елеци “ денеска протестираа 25. недела по ред против политиката на претседателот Емануел Макрон. Само по два дена откако тој вети дека ќе ја забрза ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 342 | | | веќе видена

Предлог законот за јавно обвинителство е направен политичарите да не местат обвинители, туку да биде структурно и системско решение далеку од рацете на ...
сите 348 | | | веќе видена

Виена, 23. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Словенија ќе игра против Шпанија, а Норвешка против Хрватска за пласман во финалето и освојување на златото на европското ...
сите 203 | | | веќе видена

Европската Комисија би требала предлогот за новата методологија во процесот на пристапување кон ЕУ да го претстави на 5 февруари, дознава српската новинска ...
сите 183 | | | веќе видена

Властите во кинескиот град Вухан, каде што беше регистриран првиот случај на новиот тип на коронавирус, прогласија карантин, најголем во историјата на земјата. ...
сите 371 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 98 | | | веќе видена

Наместо за законот, пратениците дискутираа субвенционираниот студентски оброк, а претседателката на комисијата Лилјана Кузмановска ја прекина седницата без да ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон: Франција не се наоѓа на погрешен пат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: