Макрон со „доказ“ дека сириската влада го нападнала Дума со хемиско оружје


Францускиот претседател Емануел Макрон вели дека има “доказ” дека сириската влада го нападнала градот Дума со хемиско оружје минатиот викенд. Тој рече дека ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Говорот на Макрон, дочекан со плакати на кои пишувало "Тргнете ги рацете од Сирија" Пратениците во Европскиот парламент, држеле натписи на кои пишувале ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Наспроти разликите меѓу Берлин и Париз по некои од предложените реформи на ЕУ, до средината на годината Германија и Франција ќе постигнат компромис за овие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон се опушти пред новинарите во интервју, па се најде на мета на критика. Тој ги повика новинарите на неформален разговор и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Центарот за регионализам од Нови Сад Александар Попов изјави денеска дека Србија се однесува „спротивно на здравиот разум“ кога е во прашање ...
сите 109 | | | веќе видена

Беќир Асани, функционерот на ДУИ во јавноста познат по сканадли и контроверзи на Фејсбук ги повика Албанците на 30 септември да гласаат за НАТО и ЕУ. „Драги ...
сите 112 | | | веќе видена

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со ...
сите 216 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, вчеравечер, од центарот на Виница, ги повика Виничани на 30-ти септември масовно да ја поддржат ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон со „доказ“ дека сириската влада го нападнала Дума со хемиско оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: