Грантови од Европската Унија за Галичица и Охридско езеро-Сатеска река

Министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки приденешната посета на Националниот парк Пелистер, ги соопшти институциите кои добија ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Согласно задачите кои ги има добиено во рамки на оперативниот план, компанијата „Југохром“ се обврза да ги постави филтрите. Нашата задача како Министерство за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија направи голем напредок изминатите десет години во мониторингот на состојбите на животната средина и климата. Потребни ни се знаења со цел да можеме ...
| | веќе видена | слични

Министерот за животна средина Јани Макрадули потврди дека Владата на РМ финансиски го помага комбинатот „Јухохром“ да постави филтри и со тоа да ја стекне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грантот од 260.000 евра, кој деновиве му беше доделен на националниот парк „Пелистер“, е само еден од осумте грантови што беа доделени за големите заштитени ...
| | веќе видена | слични

Јавното комунално претпријатие „Нискоградба“ – Битола, со поддршка на Министерството за животна средина и просторно планирање и локалната самоуправа почнува со ...
| | веќе видена | слични

Дива депонија со ѓубре и најразлични отпадоци, облека, стар мебел. Вака изгледа магистралниот пат кој поминува над Битола, во делот на населбата каде што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Популарноста на францускиот претседател Емануел Макрон драстично падна овој месец, покажаа резултатите на најновата анкета. Како што наведува Ројтерс ова ...
сите 47 | | | веќе видена

На првиот ден од неделата што завршува со референдум , министерот за надворешни работи Никола Димитров на прес конференција во Владата преку табли со напишани ...
сите 65 | | | веќе видена

Никој нема право да се коцка со идентитетот, традицијата, историјата и културата на Република Македонија. Никој нема право да се коцка и како влог да ги става ...
сите 173 | | | веќе видена

Новата верзија на популарниот OnePlus 6 доаѓа со голем број на исти опции, а од новитетите најмногу се истакнува поголемиот екран и селфи камерата која што ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грантови од Европската Унија за Галичица и Охридско езеро-Сатеска река

Од:
До кого (е-маил):
Порака: