“Макпрогрес“ инвестира 650 илјади евра во новиот бренд “Фантазија“ и редизајнирањето на “Дониа“

06.03.2018 Виничката компанија “Макпрогрес“ одбележува уште еден успех во своето работење, вложувајќи во нова проиозводна програма. Се работи за брендот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На свечен настан, минатата недела, Макпрогрес официјално го претстави преземањето и ребрендирањето на Дониа, поранешна кондиторска компанија од Прилеп, со што ...
| | веќе видена | слични

Реномираната македонска кондиторска компанија Макпрогрес вчера официјално го пушти во употреба новиот погон за производство, преработка и пакување на новиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев вчера на два пати ја пласираше тезата дека Груевски бил киднапиран. Со сета тежина на премиерската функција, Заев вчера на два пати ја обвини ...
сите 363 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 200 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 170 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 195 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Макпрогрес“ инвестира 650 илјади евра во новиот бренд “Фантазија“ и редизајнирањето на “Дониа“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: