Завршија деветите „Струшки книжевни средби“

4 копии

Македонско друштво “Илинден“-Тирана e дел од Меѓународната манифестација “Струшки книжевни средби“ со поетесета Сара Џелили. Струшки книжевни средби се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од 4-ти до 6-ти јули во Струга и Охрид се одржа деветотото издание на книжевната манифестација „Струшки книжевни средби“. Манифестацијата започна во Охрид, со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Осиек, во организација на Македонците во Република Хрватска денеска ќе се одржи културната манифестација „22. Денови на Браќата Миладиновци“. Во рамки на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 245 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Завршија деветите „Струшки книжевни средби“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: