8.000 посетители во еден глас ја пееја „Македонско девојче“


2 копии
3 копии

Холандскиот виолинист Андре Риу кој веќе 30 години настапува низ целиот свет и ја пренесува љубовта спрема класичната музика, синоќа за прв пат ѝ покажа и на ...
| | веќе видена | слични

Светски познатиот холандски виолинист Андре Риу направи нешто повеќе од два часа да живееме во бајка, на синоќешниот концерт во ВИП Арената. Во Скопје одамна ...
| | веќе видена | слични

 Холандскиот виолинист Андре Риу кој веќе 30 години свири низ целиот свет и ја пренесува љубовта кон класичната музика, синоќа за првпат, во распродадената ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Мегапопуларниот диригент и виртуоз на виолина Андре Риу вечерва во 20 часот, во Вип aрената „Борис Трајковски“ во Скопје, ќе настапи пред македонската публика. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 149 | | | веќе видена

Иран денеска соопшти дека нема да им го пролонгира рокот по 8 јули на европските сили за спасување на нуклеарниот договор.Портпаролот на иранската Организација ...
сите 226 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 34 | | | веќе видена

Пејачот и композитор Димитар Андоновски, освои две награди за музика на 54. издание на македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Тој ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

8.000 посетители во еден глас ја пееја „Македонско девојче“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: