Македонско-австриски деловни средби


2 копии

Инвестициите и соработката во енергетски решенија и услуги од областа на фотоволтаиците и складирањето енергија се дел од областите за кои на средба, следната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австриски фирми бараат партнери за соработка од Македонија за заеднички настап на трети пазари. Следната недела ќе одржат средби со пријавените компании. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали холдингот е потреба или помодарство? Порастот и унапредувањето на работењето на деловните субјекти го поставува како нужност поврзувањето на трговските ...
| | веќе видена | слични

Законско нормирање и посебен даночен режим за холдинг-компаниите, бара Стопанската комора на Македонија. Комората вчера поднесе иницијатива до Владата за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Реакциите во Грција, како од пратеници на опозициските партии, така и од медиумите затоа што градоначалникот на Солун во Скопје го употреби уставното име на ...
сите 135 | | | веќе видена

Гостите на еден угостителски објект во Тетово останаа незадоволени до крај откако полицијата им ја расипа забавата. Во ненајавена акција на МВР и УЈП, во еден ...
сите 80 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Јавноста е се поуверена дека СДС бесрамно лежеше во текот на ...
сите 72 | | | веќе видена

Претседателот на Зимбабве, Роберт Мугабе не поднесе оставка за време на своето обраќање вечерва на државната телевизија, а многумина тоа го очекуваа. Тоа значи ...
сите 232 | | | веќе видена

Последниве два месеци од 2017 за поголем дел од хороскопските знаци нема да бидат воопшто забавни, ги чека многу работа, стрес и неуспешни ветувања. Но доколку ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонско-австриски деловни средби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: