Македонско-австриски деловни средби


2 копии

Инвестициите и соработката во енергетски решенија и услуги од областа на фотоволтаиците и складирањето енергија се дел од областите за кои на средба, следната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австриски фирми бараат партнери за соработка од Македонија за заеднички настап на трети пазари. Следната недела ќе одржат средби со пријавените компании. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали холдингот е потреба или помодарство? Порастот и унапредувањето на работењето на деловните субјекти го поставува како нужност поврзувањето на трговските ...
| | веќе видена | слични

Законско нормирање и посебен даночен режим за холдинг-компаниите, бара Стопанската комора на Македонија. Комората вчера поднесе иницијатива до Владата за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Картелот на власт на чело со Зоран Заев си поигрува со трагедијата на семејствата на масакрираните момчиња кај Смилковско Езеро и ја манипулира целата јавност, ...
сите 261 | | | веќе видена

На социјалните мрежи голем интерес предизвика забавата со зурли и тапани на вчерашното отворање на автопатот Демир Капија-Смоквица. Најголемиот број коментари ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, на покана на Комисијата за европски прашања во Собранието на Република Македонија, денеска се ...
сите 178 | | | веќе видена

Сплетот чочеци, плех музиката, лепењето пари по трубачи налик на свадба ја намсејаа и запалија македонската јавност. Отворењето на новата автопатска делница, ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонско-австриски деловни средби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: