Земјоделски смарт апликации врз база на агрохемиска анализа


2 копии

Побарувачката на европскиот пазар се повеќе ги иницира индивидуалните земјоделци, но и правните лица кои се занимаваат со производство и преработка на ...
| | веќе видена | слични

Од ниви со градинарски култури стануваат овоштарници. Се поголем е бројот на земјоделци од југоисточниот дел кои површините со градинарски култури ги ...
| | веќе видена | слични

Земјоделецот Ристо Велков од Василево, внимателно ги набљудува пролетните зелки кои растат под пластениците распостелени во плодното струмичко поле. Вели, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 414 | | | веќе видена

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 414 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 107 | | | веќе видена

Сашо Мијалков кој синоќа беше притворен и спроведен во затворот Шутка, денеска има судско рочиште во предметот „Тврдина-Таргет“ за масовното нелегално ...
сите 414 | | | веќе видена

Сашо Мијалков повеќе не е член на ВМРО-ДПМНЕ. Не сме запознаени со деталите и причините за неговото приведување. Раководството на партијата подолго време нема ...
сите 133 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјоделски смарт апликации врз база на агрохемиска анализа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: