Се намалува просечната месечна плата


Постојано се донесуваат нови Закони кои се поврзани со македонските газди и работниците. Се поставува прашањето, дали тие Закони навистина се почитуваат и кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здружението на граѓани на текстилните, кожарските и чевларските работнициГласен Текстилец од Штип пред месец дена направи истражување со околу 200 работници од ...
| | веќе видена | слични

На околу 200.000 невработени лица, од кои 100.000 активно бараат работа, Агенцијата за вработување не може да пополни речиси 10.000 слободни работни места кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Платите на граѓаните се во слободен пад. Просечната плата во февруари е за 867 денари пониска од платата во февруари. Пад на платите се бележи во сите клучни ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Криминалниот картел што ја води Република Македонија на чело со Зоран Заев ја урнисува државата, велат денеска во соопштение од опозициската партија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 306 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 247 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 206 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 292 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се намалува просечната месечна плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: