Лицата со инвалидност бараат подобра пристапност до објектите и стандардно лесни колички

6 копии

Да се подобри пристапноста за лицата со инвалидитет до институциите и објектите каде се изведуваат културно-забавни спортски активности, како и да се прошири ...
| | веќе видена | слични

Членовите на сојузот собираат потписи кои ќе ги достават до институциите кои треба да се преземат конкретни чекори за да се смени положбата на лицата со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 279 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лицата со инвалидност бараат подобра пристапност до објектите и стандардно лесни колички

Од:
До кого (е-маил):
Порака: