Македонските продуценти рамо до рамо со светските филмаџии

Македонското здружение на филмски продуценти МЗФП стана полноправен член на Меѓународната федерација на асоцијации на филмски продуценти ФИАПФ на Генералното собрание што се одржа на 20 мај во Кан. Станува збор за моќна организација во која членуваат 38 продуцентски организации од повеќе од 30 земји на пет континенти, меѓу кои се и сите големи кинематографии како Франција, Германија, Кина.... МЗФП е главниот регулатор на правата и интересите на продуцентите во светот. "Македонија стана дел од нашето семејство и членовите на Вашата асоцијација ги исполнија критериумите кои се неопходни за да се биде член на ФИАПФ. Сигурни сме дека во иднина заедно со вас ќе работиме за унапредување на филмската дејност во вашиот регион и дека вие можете да бидете од голема помош на многу процеси и реализација на заеднички проекти и интереси", истакна на Генералното собрание во Кан Адриен Беноа, извршен директор на ФИАПФ. МЗФП наведува дека членството на Македонија во ФИАПФ, продуцентската Федерација со најголем буџет меѓу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонското здружение на филмски продуценти МЗФП е примено како полноправен член во Меѓународната федерација на асоцијации на филмски продуценти - ФИАПФ на Генералното собрание на организацијата што се одржа на 20 мај во Кан. Станува збор за моќна организација во која членуваат 38 продуцентски организации од повеќе од 30 земји на пет континенти, меѓу кои се и сите големи кинематографии како Франција, Германија, Кина... - Многу сме среќни дека Македонија стана дел од нашето семејство и членовите на вашата асоцијација ги исполнија критериумите неопходни за да се биде член на ФИАПФ. Сигурни сме дека во иднина заедно со вас ќе работиме за унапредување на филмската дејност во вашиот регион и дека вие можете да бидете од голема помош на многу процеси и реализација на заеднички проекти и интереси - истакна на Генералното собрание во Кан, Адриен Беноа, извршен директор на ФИАПФ. МЗФП наведува дека членството на Македонија во ФИАПФ, продуцентската федерација со најголем буџет меѓу продуцентските здруженија во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во македонската продуцентска организација засега членуваат 15 членови, кои ги задоволуваат строгите критериуми за прием на ФИАПФ. Од сите земји на Југоисточна Европа, засега членство успеале да добијат само Турција, Хрватска и Македонија. Претседател на Асоцијацијата на македонски продуценти е Огнен Антов. Македонското здружение на филмски продуценти (МЗФП) е примено како полноправен член во Меѓународната федерација на асоцијации на филмски продуценти ФИАПФ на Генералното собрание на организацијата што се одржа на 20 мај во Кан. Во оваа меѓународна федерација членуваат 38 продуцентски организации од повеќе од 30 земји на пет континенти, меѓу кои се и сите големи кинематографии како Франција, Германија, Кина... МЗФП е главниот регулатор на правата и интересите на продуцентите. "Многу сме среќни дека Македонија стана дел од нашето семејство и членовите на Вашата асоцијација ги исполнија критериумите кои се неопходни за да се биде член на ФИАПФ. Сигурни сме дека во иднина заедно со вас ќе работиме за ...
| | веќе видена | слични

МЗФП наведува дека членството на Македонија во ФИАПФ, продуцентската Федерација со најголем буџет меѓу продуцентските здруженија во светот, беше едногласно одобрено од страна на сите членови. Македонското здружение на филмски продуценти МЗФП е примено како полноправен член во Меѓународната федерација на асоцијации на филмски продуценти ФИАПФ на Генералното собрание на организацијата што се одржа на 20 мај во Кан. Како што соопшти МЗФП, се работи за моќна организација во која членуваат 38 продуцентски организации од повеќе од 30 земји на пет континенти, меѓу кои се и сите големи кинематографии како Франција, Германија, Кина.... МЗФП е главниот регулатор на правата и интересите на продуцентите во светот. - Многу сме среќни дека Македонија стана дел од нашето семејство и членовите на Вашата асоцијација ги исполнија критериумите кои се неопходни за да се биде член на ФИАПФ. Сигурни сме дека во иднина заедно со вас ќе работиме за унапредување на филмската дејност во вашиот регион и дека вие можете да бидете од ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските продуценти рамо до рамо со светските филмаџии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: