Македонија, омилена дестинација за странските туристи


2 копии

Вкупно 1.794.376 патници во 2016 година патувале преку двата македонски аеродрома, Александар Велики во Скопје и Св. Апостол Павле во Охрид, што е 15% повеќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новиот обвинител на Република Македонија, по денешното разрешување на досегашниот, Марко Зврлевски, согласно Законот за јавно обвинителство, го именува ...
сите 552 | | | веќе видена

Според американски портпарол, началникот на Американскиот здружен генералштаб на кинеските воени лидери им порачал дека САД се подготвени да употребат воени ...
сите 374 | | | веќе видена

Со разрешувањето на Марко Зврлевски, пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) да го заштити криминалот во редовите на ...
сите 198 | | | веќе видена

Неделните пратенички прашања ќе ја зголемат транспарентноста на власта и ќе им дадат можност на пратениците, а со тоа и на граѓаните да контролираат што и како ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија, омилена дестинација за странските туристи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: