Македонскиот голман Дејан Илиев од Беласица во Арсенал

Мaкeдoнскиoт млaдински фудбaлски рeпрeзeнтaтивeц Дeјaн Илиeв, пoтпишa дoгoвoр сo aнглискиoт премиерлигаш Арсенaл. Според инфoрмациите од Англија денес младата голманска надеж на Македонија, потпишал договор со топџиите со присуство на менаџерот на Арсенал Арсен Венгер. Венгер бил импресиониран од квалитетите на досегашниот чувар на струмичката Беласица.Илиев веќе повеќе времее на пробен период во Арсенал кој тренирал со помладите категории на Арсенал но и со првиот состав. Илиев веќе подолго време е следен од скаути од Арсенал кој ги проучувале квалитетите на македонската надеж во настапите на Беласица.
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Авдулах Хоти смета дека дијалогот со Србија можат да го водат единствено претставителни и ...
сите 159 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонскиот голман Дејан Илиев од Беласица во Арсенал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: