Македонскиот филм ЏГАН на најголемиот филмски фестивал во Кина


12 копии
2 копии
3 копии

ШИФФ со над 350.000 посетители годишно прерасна во најголем азиски филмски фестивал со професионална платформа за културна размена на домашни и странски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вечерите на францускиот филм во Велес ги отвори Изабел Марки Барбо директор на Францускиот институт во Скопје и советничка за култура при Француската амбасада ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Краткиот игран филм „Ќе дојдат децата“ во режија на Ана Јакимска ќе биде прикажан на 20. издание на „Шангај филм фестивал“ што од денеска до 26 овој месец ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии
2 копии
повеќе

Останато

Неподносливиот мирис кој со месеци наназад се шири во Тетово крена на нозе стотици граѓани на градот под Шара. Велат ни се гушат децата – и децата на ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 43 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонскиот филм ЏГАН на најголемиот филмски фестивал во Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: