ДОНЕВ: Охриѓани очекуваа многу, СДСМ и Георгиески ги излажаа


На последниот ден од изборната кампања пред стапувањето на предизборниот молк кандидатите за градоначалници на општина Охрид со пораки за развојот и иднината ...
| | веќе видена | слични

На последниот ден од изборната кампања кандидатот за градоначалник од СДСМ, Константин Георгиески се осврна на тоа како протекоа изминатите 18 дена. Потенцира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Последниот ден пред стапување на предизборниот молк, кандидатот за градоначалник на Охрид на СДСМ Константин Георгиески се осврна на целиот процес од изборната ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 19. април 2019 (ИНПРЕС) – Дојдовме до последниот ден од изборната кампања пред стапување на предизборниот молк. Во претходните 18 дена охридската и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 18. април 2019 (ИНПРЕС) – СДСМ и Константин Георгиески ја потценуваат интелигенцијата на охриѓани. Злоупотребата на државни ресурси во изборната кампања ...
| | веќе видена | слични

Дојдовме до последниот ден од изборната кампања пред стапување на предизборниот молк. Во претходните 18 дена охридската и пошироката јавност ја запознававме со ...
| | веќе видена | слични

Со основно образование се стекнал во ОУ „Григор Прличев", а средно училиште завршил во охридската гимназија „Свети Климент Охридски". Дипломира на Медицинскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 672 | | | веќе видена

Aко некој на јавна функција носи одлуки без да има правен основ, тоа е кривично дело за злоупотреба на положбата и тоа е кривично дело кое не застарува и нема ...
сите 339 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 319 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Веќе полека се приближуваме кон крајот на оваа година. Новата година симболизира и нов почеток, време кога непосакуваните работи треба да ги оставиме во ...
сите 146 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 103 | | | веќе видена

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на ...
сите 58 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОНЕВ: Охриѓани очекуваа многу, СДСМ и Георгиески ги излажаа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: