Македонски Телеком со нова Magenta 1 за сите

3 копии
6 копии

Опаѓа бројот на претплатниците во мобилната, а расте во фиксната телефонска мрежа. Во последниот квартал од минатата година, според најновиот извештај на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Приходите од продажба се зголемени за 0,7 отсто и изнесуваат 2.519 милиони денари, а оперативната добивка пред камати, оданочување и амортизација (EBITDA) на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Македонски Телеком оствари позитивни трендови во работењето во првите три месеци од 2019 година, зголемена е профитабилноста, а компанијата континуирано има ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 322 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе има средба со премиерот, Зоран Заев. Средбата ќе се одржи Вила Водно во 16:15 ...
сите 99 | | | веќе видена

Во новиот документарец за војвотката од Сасекс под наслов „Меган Маркл: филмови, брак и мајчинство“ кралската дописничка Ешли Пирсон ја открива причината за ...
сите 98 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 141 | | | веќе видена

Тој претходно на социјалните мрежи потврди дека е негов гласот на снимката, која претходно беше објавена како нова „бомба“.  Богоевски објави статус на својот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски Телеком со нова Magenta 1 за сите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: