Македонски фитомедицински помошен препарат за исфрлање на песок од жолчната кеса

Намена : Овој природен помошен препарат се употребува за исфрлање на песок од жолчната кеса и жолчните канали. Потребни состојки : 1 лажица корен од чичок (Arctium lappa) 1 лажица петелки од цреши (Prunus avium) 1 лажица лист и цвет од црвен кантарион (Erythraea centaurium) 1 лажица смил ( Helichrysum arenarium) 7 dl вода. Начин на подготовка : Се зема по 1 супена лажица ситно иситнет корен од чичок (Arctium lappa) , петелки од цреши (Prunus avium) , лист и цвет од црвен кантарион (Erythraea centaurium) и смил ( Helichrysum arenarium) . Сето тоа ставете го во 7 dl врела вода. Оставете го така да одстои 2 часа. Потоа процедите и конзумирајте по 2 dl пред доручек, ручек и вечера. Употреба : Терапијата трае 10 дена. Драган Јованов – Фитотерапевт Асистент на Факултетот за менаџмент на еколошки ресурси и безбедност на храна–
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 162 | | | веќе видена

Скопје, 20 септември 2018 Договорот ги потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка ЗА европска Македонија Разногласието и ...
сите 202 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски фитомедицински помошен препарат за исфрлање на песок од жолчната кеса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: