Македонски фирми во Франкфурт

Во Франкфурт е отворена четвртата по ред конференција Германска иницијатива за пронаоѓање доставувачи од државите од Западен Балкан. Таму има и македонски ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Владата го усвои извештајот за преговорите меѓу Македонија и Германија со кои се врши меѓусебно признавање на возачките дозволи. „Ова претставува последна фаза ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ја усвоивме декларацијата за признавање на возачките дозволи помеѓу Македонија и Германија. На денешната 76-та седница го усвоивме извештајот за извршени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Постигнат договор меѓу Македонија и Германија за признавање на возачките дозволи. Договорот меѓу страните ги вклучува сите видови, односно категории на ...
| | веќе видена | слични

Владините министри на денешната седница го усвоиле текстот на Заедничката декларација за намера на македонската Влада и Сојузното министерство за сообраќај и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поради релативно топлото време и позитивните температури на воздухот се очекува топење на снегот кој падна во изминатото деноноќие и тоа на местата пониски од ...
сите 311 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 225 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 273 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 225 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски фирми во Франкфурт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: