Исчезна 39-годишен скопјанец


4 копии

Тешка сообраќајна несреќа се случи во близина на косовското село Лугаѓи, кога автобус изгуби контрола и влета на бензинска станица. Според информациите, две ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Приштинските портали  веќе објавија снимка од безбедносна камера на која се гледа како автобусот влетува во кафулето на бензинската пумпа. Сведоците на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

За два месеца Британија треба да излезе од ЕУ , а земјата е во најдлабоката криза по Втората светска војна. Откако минатата недела со 432 гласа За и 202 против ...
сите 375 | | | веќе видена

Балканската дива од неодамна објави фотографија со својот сопруг Душко Тошиќ со престој во Кина, каде го прославувија 34. годишниот роденден на фудбалерот. ...
сите 223 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Од предметите што демонстрантите во неделата ги фрлаа кон полицијата и полициските кордони во неколку делови околу грчкиот Парламент, наполнети се 86 вреќи ...
сите 136 | | | веќе видена

Ве информираме дека согласно податоците од ДАМСКВ на ден 21.01.2019, среднодневните концентрации на РМ10 се под дефинираниот праг на алармирање од 188 g/m3, ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исчезна 39-годишен скопјанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: