Ограбена катната гаража Македонска Фаланга

Во Полициска станица Центар, вчера доставен е записник од Јавно претпријатеие Градски Паркинг Скопје, кои пријавиле дека на 12.04.2018 година на паркиралиште "Катна Гаража Македонска Фаланга", од страна на непознат сторител извршена е тешка кражба при што е одземено 16 млазници за тешка пена 200 л, 16 мешачи за пена 200л и 36 сообраќајни знаци со што сторителот се стекнал со против правна имотна корист од 784.400 денари. Сторителот делото го извршил така што насилно ги отворил хидрантитските ормари на јавното паркиралиште "Катна Гаража Македонска Фаланга" ги одземал предметите и се упатил во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена | слични

Вчера во 13 часот и 45 минути во Полициско одделение Камењане, 20-годишниот А.С. од селото Палчиште, пријавил дека на 28-ми овој месец од домот во непознат правец се оддалечила неговата 15-годишна сестра. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.
| | веќе видена | слични
2 копии

На 28.04.2018 година во 11,30 часот во Полициската станица Гази Баба В.Г.(57) вработена во СОС “Детско село“ пријавила дека на 27.04.2018 година во непознат правец се оддалечила нивна 16 годишна штитеничка. Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето. На 28.04.2018 година во 14,30 часот во Полициската станица Чаир С.С.(36) вработен како социјален работник во Домот “25-ти Мај“ пријавил дека на 27.04.2018 година нивен 17 годишен штитеник заминал кај неговата баба во Делчево и не се вратил во Установата. Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера попладне во 14 часот и 30 минути во Полициската станица Чаир 36- годишниот С.С вработен како социјален работник во Домот “25-ти Мај“ пријавил дека на 27.04.2018 година нивен 17 годишен штитеник исчезнал. Имено тој заминал кај неговата баба во Делчево и не се вратил во Установата. Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.
| | веќе видена | слични

Два случаи за исчезнати малолетници пријавени вчера во Скопје. Во текот на вчерашниот ден во 11:30 часот во Полициската станица Гази Баба В.Г.(57) вработена во СОС „Детско село“ пријавила дека на 27.04.2018 година во непознат правец се оддалечила нивна 16 годишна штитеничка. И вториот случај исто така бил пријавен вчера. Во 14:30 часот во Полициската станица Чаир С.С.(36) вработен како социјален работник во Домот „25-ти Мај“ пријавил дека на 27.04.2018 година нивен 17 годишен штитеник заминал кај неговата баба во Делчево и не се вратил во Установата. Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.
| | веќе видена | слични

Девојче од Кичево на возраст од 14 години е пријавено за исчезнато. Случајот во полициската станица го пријавила мајката на девојчето.Пријавителката на службените лица им кажала дека нејзината ќерка вчера околу 14 часот се оддалечила од дома во непознат правец и од тогаш и се губи секаква трага.Полицијата трага по малолетничката која е пријавена за исчезната.
| | веќе видена | слични

Во полициската станица во Кичево било пријавено дека 11-годишно девојче е исчезнато. Пријавител била мајката со иницијали С.М. (30) од Кичево која на полицијата и кажала дека нејзината ќерка ја нема од 21.04.2018 година од дома и не знае каде би можела да биде. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера во 13.45 часот во Полициската станица Кичево, С.М. (30) од Кичево пријавила дека на 21.04.2018 година од дома во непознат правец се оддалечила нејзината 11-годишна ќерка. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.
| | веќе видена | слични

Во Полициската станица Гази Баба социјален работник во Јавната установа “Ранка Милановиќ“ пријавил дека на 20.04.2018 година 17 годишен штитеник самоволно ја напуштил установата. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.
| | веќе видена | слични

Како што информира штипската полиција, вчера во 10.00 часот, Е.С. (50) од Штип пријавила дека околу 03.20 часот со нејзиниот сопруг забелажале дека нивната 17-годишна ќерка не е дома. Тие првично мислеле дека девојчето е во својата соба, но кога провериле и таму, неа ја немало. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева наводно разработила неколку сценарија со кои сакала бизнисменот Орце Камчев да го спаси од затвор како осомничен ...
сите 439 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителкa Катица Јанева која од пред два дена е во притвop во затвopот „Скопје“ кој се наоѓа во Шутка е во лошaa здpaвствена состојба, ...
сите 344 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд утре ќе се проверува дали записникот од сведочењето на Орце Камчев за „Рекет“ воопшто стигнал до судот, за да потоа се види дали можеби ...
сите 146 | | | веќе видена

Штуро и непрофесионално се води истрагата за случајот Рекет, смета опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Портпаролот на оваа партија, Димче Арсовски денеска на прес ...
сите 138 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ограбена катната гаража Македонска Фаланга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: