Македонија и Косово ќе потпишат 15 нови договори


7 копии

Владите на Македонија и на Косово наскоро ќе одржат заедничка седница. „Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи вчера на владина седница беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата ќе ја зајакнува соработката со колегите од Косово. Министрите изгласаа одлука за одржување на заедничка македонско косовска владина седница. Премиерот ...
| | веќе видена | слични

Владите на Македонија и Косово ќе одржат заедничка седница, со што се очекува да се зајакне соработката во неколку сфери, особено во железничкиот транспорт, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонија и Косово предвидуваат зајакнување на соработката во повеќе сфери, особено во железничкиот сообраќај, дијаспората, одбраната, иновациите, културата, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Од друга страна, пишува приштинскиот весник, Белград се мобилизира за да го спречи зачленувањето на Косово во оваа, како што тоа го прави и во врска со другите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија и Косово ќе потпишат 15 нови договори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: