Медикус хелп 25 години со вас! Ребрендирана продавница во Капиштец

Медикус хелп ја одбележува 25-годишнината од своето постоење. По повод јубилејот, се ребрендиравме со цел да се доближиме до потрошувачите. Го проширивме асортиманот на производи и ги создадовме новите подбрендови Medicus ortho, Medicus care, Medicus active и Medicus Woman за да им помогнеме на своите клиенти да го одберат вистинското решение за нивните потреби. Во одбележувањето на 25-от роденден ја отвoривме ребрендираната продавница во Капиштец. Сите потрошувачи, на едно место, ќе може да најдат ортопедски производи, производи за олеснување на движењето и за нега во домашни услови, спортска и фитнес-опрема како и производи за жени по операција на дојка. За Медикус хелп Пред 25 години, компанијата Медикус хелп започна со работа како мала ортопедска фирма со една продавница, а денес прераснавме во сериозна компанија со малопродажна мрежа од 9 специјализирани продавници низ земјава. Со јасна визија и комплетна посветеност станавме компанија која ужива голема доверба кај своите потрошувачи. Особено сме горди ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Македонската компанија Екотип од Скопје официјално стана застапник за шведскиот премиум бренд Bluewater, производител на прочистувачи за вода. Покрај веќе успешната долгогодишна соработка со светскиот лидер за процесна филтрација во индустријата Pall Corporation, Екотип постигна уште еден успех постигнувајќи партнерство со шведскиот бренд со иновативни прочистувачи на вода Bluewater. Bluewater е премиум бренд за филтрација на вода за пиење и техничка употреба за домашна употреба, лабаратории, ординации, кафетерии, ресторани и хотели. Уредите се лесни за користење, низ пет фази на филтрација и реверсна осмоза со мониторинг на процесот и квалитет на водата, го подобрува вкусот со додавање на минерали. Уредите се многу компактни и можат лесно да се имплементираат во домаќинствата, оперативниот трошок е минимален, а дизајнот скандинавски и минималистички. "Горди сме што започнавме соработка со Bluewater, компанијата е компатибилна со нашата развојна политика и филозофија, започнувајќи од основните човечки ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 373 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски на својот Фејсбук профил и честиташе на нашата претставничка на Евровозија Тамара Тодевска, која синоќа во Тел Авив го освои ...
сите 404 | | | веќе видена

Федералната администрација за воздухопловство ги предупреди американските комерцијални авиони кои летаат над водите на Персискиот Залив, дека ризикуваат да ...
сите 164 | | | веќе видена

Се задржува трендот на регистрирање на голем број на заболени од мали сипаници во државата. Во изминатата недела бројот на новорегистрирани заболени изнесува ...
сите 192 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена

Британскиот принц Вилијам, неодамна говорејќи за смртта на својата мајка, принцезата Дијана, ја опиша тагата што ја почувствувал како болка што не може да се ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медикус хелп 25 години со вас! Ребрендирана продавница во Капиштец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: