Бабичка од Македонија „растура“ во кошарка (Видео)


На социјалните мрежи се споделува видео на кое се гледа како една бабичка од Македонија „растура“ со кошови. Бабичката на својот внук му одржа винстинска лекција по кошарка.
| | веќе видена | слични

На прецизноста на оваа бабичка би и позавидел и најдобриот шутер во NBA лигата. На видеото кое е неодамна објавено на Јутуб можете да видите уникатна глетка – бабичка која не може да промаши. Не само што му одржа лекција на својот внук, туку и на оние кои мислат дека се добри во кошарка. На интернет се појавија гласини дека видеото е снимено во Македонија, ако е така очекуваме бабичката да сподели некој совет за прецизност на нашите идни кошаркари.
| | веќе видена | слични

Сте виделе како дедо го учи својот внук да игра кошарка, но баба сигурно не сте виделе. И тоа баба која не може да промаши. Станува збор за бабичка од Македонија која на својот внук и држи винстинска лекција во кошарка. Како што се гледа на видеото, со секој шут таа усепева да погоди…
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 310 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 173 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 219 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бабичка од Македонија „растура“ во кошарка (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: