Македонска академска култура - ѓубрето во студентскиот дом ,,Пелагонија‘‘ се фрла од прозорец


Студентскиот дом Пелагонија е претворен во дива депонија. Во близина на центарот на градот во Кисела Вода, во оваа зграда живеат идни лекари , професори , ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Студентите се задушуваат во сопственото ѓубре. Дворовите се како депонии“ е насловот на текстот преку кој прикажуваме какви се дворовите на студентските ...
| | веќе видена | слични

Ѓубрето и понатаму не им дава мир на студентите во Скопје. Нашите академски граѓани кои живеат во студентските домови снаодливо си го фрлаат ѓубрето преку ...
| | веќе видена | слични

Откако во медиумите и на социјалните мрежи почнаа да се споделуваат фотографии од студентскиот дом „Кузман Јосифовски-Питу“ на кои се гледаат купишта ѓубре што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оттаму ги повикуваат студентите да не фрлаат отпад низ прозорците и да не ја загадуваат околината. Јавната хигиена во студентските дворови, велат, е резултат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако пред почетокот на седмицата се појави фотографија од студентскиот дом „Пелагонија“, каде на еден простор беше собран голем отпад, истото се случува и со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 332 | | | веќе видена

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 161 | | | веќе видена

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги ...
сите 331 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонска академска култура - ѓубрето во студентскиот дом ,,Пелагонија‘‘ се фрла од прозорец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: