Македонија влегува во светот на хокејот

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Диме Спасов, и претседателот на Федерација за хокеј на мраз, Никола Тасев, ја презентираа новата опрема на македонската репрезентација. Ова е почеток на проектот за развој на хокејот во Македонија и создавање квалитетна репрезентација, која ќе учествува на големите меѓународни натпреварувања. Претседателот Тасев ги презентираше активности кои во наредниот период ќе ги преземе федерацијата, како што е поднесување апликација за учество на најслабата по квалитет дивизија на Светското првенство во 2012 година. Ќе се направи обид и еден македонски клуб да се пријави за настап во првенството на некоја од соседните држави.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 272 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 291 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија влегува во светот на хокејот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: