Македонија вибрира за свети Валентин

Во пресрет на Денот на вљубените, вибраторите се продаваат како алва, за што придонесе и нивната намалена цена. Неколку дена пред свети Валентин продадени се рекордни 278 сексуални помагала - вибратори откриваат од познатиот синџир на секси-шопови „Валијант“. - Во текот на минатите два дена продадовме големо количество сексуални помагала - вибратори, а поголемиот дел од нив ги купија директори на две големи компании како подарок за своите вработени - вели сопственикот на „Валијант“, Горан Милиќ, и истакнува дека во тек на нивното 11-годишно постоење не им се случило да имаат толку голема побарувачка на сексуални помагала. Милиќ вели дека досегашното искуство покажало оти луѓето во време на економска и политичка криза паѓаат во депресија и бараат некаква разонода. - Мажите во вакви лоши економско-политички услови стануваат асексуални, како што велат психијатрите, доживуваат сексуална компулсивност, а жените стануваат незадоволни, и во неможност да остварат здрав сексуален однос тие посегнуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 358 | | | веќе видена

Покојниот Шабан Шаулиќ во една прилика за медиумите признал дека се кае што со години носел перика, па открил дека тоа го направил заради славниот кошаркар. ...
сите 257 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 198 | | | веќе видена

Утре напладне продолжува седницата на собраниската Комисија за деловничко-мандатни и имунитетни прашања на чиј дневен ред е брањето за одобрување притвор на ...
сите 330 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија вибрира за свети Валентин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: