Македонија - Бугари бараат бришење на се што е македонско

2 копии

Софија - Дваесетина бугарски интелектуалци бараат од УНЕСКО „да го спречи присвојувањето на бугарскиот јазик, историја и култура од страна на Република ...
| | веќе видена | слични

Останато

Запрашан за односите помеѓу Бугарија и Македонија и барањето на источниот сосед да го измениме Уставот за да ги продолжиме преговорите со ЕУ, шефот на руската ...
сите 525 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 425 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок во пресрет на состанокот на НАТО во Брисел изјави дека намалувањето на вниманието на јавноста од ...
сите 106 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 372 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија - Бугари бараат бришење на се што е македонско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: