Во Македонија 40 проценти од слободното време се минува пред телевизор

9 копии

Македонскиот граѓанин најголем дел или третина од времето во денот го поминува на спиење. Статистичките податоци покажуваат дека 36 проценти од времето го ...
| | веќе видена | слични

Храната е најслаткото задоволство на што граѓаните најмногу му посветуваат внимание. Статистиките покажуваат дека во период од 24 часа Македонците повеќе време ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Просечниот македонски граѓанин речиси половина од своето слободно време го минува пред телевизор, објави Државниот завод за статистика. Според анкетата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има ...
сите 282 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 101 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 12 | | | веќе видена

Пејачот и композитор Димитар Андоновски, освои две награди за музика на 54. издание на македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Тој ...
сите 47 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски присуствува на прославата за одбележување на 60 години од Машинскиот факултет во Скопје.Кога нешто трае 60 години, значи дека веќе е ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Македонија 40 проценти од слободното време се минува пред телевизор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: