Бојан Влаќевски од КК Вардар најуспешен на Меѓународниот кугларски натпревар

3 копии

Бојан Влаќевски од КК Вардар (Скопје) со освоени 645 поени го освои првото место во поединечна конкуренција на Меѓународниот кугларски натпревар кој се одржа викендов по повод Денот на независноста во кугланата на СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје. Веднаш по него второто место му припадна на Иван Тотиќ од КК Мертојак (Сплит) со 639 поени и третото на Урош Јагличиќ од КК Београд (Белград), 629. Екипно најдобри беа КК Београд од Белград со освоени 3607 поени, втори ККПартизан од Белград (3545 п. ) и трети Мартојак од Сплит (3513 п. ). ККВардар освоија 3445 поени, Калцит (Камник) -3288 и ГТЦ Мусандра од Скопје 3235 поени. Организатор на натпреварот беше КК Вардар од Скопје, кој е домаќин втора година по ред. Тие имаат за цел да го афирмираат овој спорт, во кој како што велат се вложува најмалку, а се постигнуваат најдобри резултати.
| | веќе видена | слични

Кугларскиот клуб „Хераклеа", во иднина ќе го носи името на градот од кој што потекнува Битола. „Како што најавивме кугларскиот клуб „Хераклеа" - го промени своето име и како единствен тим повторно ќе го носи препознатливиот бренд и боите на спортска Битола. Нека успесите во минатото на сите кугларски клубови бидат само поттик за наредните генерации на куглари, нека има повеќе кугларски клубови, нека има конкуренција и квалитет. Битола тоа го може, и тоа го заслужува“, се вели во известувањето на овој тим.
| | веќе видена | слични

Останато

Јавниот обвинител Љубомир Јовески, вели дека во потрагата по парите од торбата „Луј Витон“, која јавноста ја виде на објавените снимки од криминалната афера ...
сите 345 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 238 | | | веќе видена

Извори во одбраната на луѓе инволвирани во предметите на СЈО тврдат дека најмалку еден од заштитените сведоци од случаите кои беа водени во сега згаснатата ...
сите 156 | | | веќе видена

За овие хороскопски знаци се тврди дека се досадни и неиновативни во креветот. Без многу фантазија, меување пози… А најлошото од се е што мислат дека се богови ...
сите 160 | | | веќе видена

Распоредувањето дополнителни трупи во заливскиот регион е наменето за „одвраќање и одбрана“, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео, кој додаде дека ...
сите 420 | | | веќе видена

 Долгорочните односи може да бидат погубни за вашата сексуална желба и задоволство. Сексуалните проблеми влијаат на една третина од младите и средовечните ...
сите 23 | | | веќе видена

На својот Твитер профил, премиерот Зоран Заев објави линк до извадок од документарниот филм на Би-Би-Си за креаторите на лажни вести од Велес. Заев пишува: ...
сите 42 | | | веќе видена

Европскиот првак победува и кога не игра најдобро цел натпревар. Порто одолеа едно полувреме, но потоа проработе „црвено-црниот“ тајфун и гостите дознаа како ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бојан Влаќевски од КК Вардар најуспешен на Меѓународниот кугларски натпревар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: