Македонците во албанија го прославија Божик


2 копии

Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов, заедно со сопругата, г-ѓа Маја Иванова и синот Иван, денеска присуствуваа на централното одбележување ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
4 копии
5 копии

Премиерот Зоран Заев и неговата сопруга Зорица на божествената литургија присуствуваа во манастирот Водоча кај Струмица. „ На Божик, во храмовите се ...
| | веќе видена | слични

Свечена литургија со која чиноначалствуваше поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан се одбележа големиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Независни Грци, Панос Каменос, денеска објави дека ја исклучил од својата партија Марија Кунтура, министерката за туризам, која продолжува да му ...
сите 410 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон и предлага „нов договор“ на нацијата за излез од кризата со протестите на „жолтите елеци“, во предвечерјето на ...
сите 186 | | | веќе видена

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села по завршувањето на седницата за уставни промени изјавил дека нема друга алтернатива освен ЕУ и НАТО. ...
сите 150 | | | веќе видена

Американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренал е во изолација. Средби со него избегнуваат од германската владејачка елита, објави Шпигел. Таквото ...
сите 138 | | | веќе видена

Скопје, 12. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Во рамките на внатрешната контрола, извршена во сите здравствени домови во државата, пронајдени се 635 кутии од МРП ...
сите 147 | | | веќе видена

Прекин на делумната блокада на американската влада, предизвикана од барањето на претседателот Доналд Трамп за5,7 милијарди долари за изградба на ѕид долж ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонците во албанија го прославија Божик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: