Макалистер: Србија мора побрзо да работи на патот кон ЕУ

2 копии

Останато

Премиерот Зоран Заев вчера во интервју за телевизијата „Канал 5" изјави дека е можно собраниското мнозинство да побара импичмент за претседателот Ѓорге Иванов ...
сите 57 | | | веќе видена

Заеднички со Грција создаваме регионална заедница, семејство фокусирано на луѓето, на граѓаните. Нашите држави имаат обврска да застанат позади еднаквоста меѓу ...
сите 55 | | | веќе видена

Потпишаниот Договор меѓу Македонија и Грција, што стави крај на 27-годишниот спор и затвори проблем што ги измачуваше двете земји, предизвика позитивни и ...
сите 370 | | | веќе видена

Пред македонското Собрание вечерва се одржува протест против Договорот за името што денеска беше случен со Грција. Насобраните граѓани извикуваат „Не го даваме ...
сите 114 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, кој вечерва гостуваше во Само вистина на Канал 5 рече дека без разлика дали референдумот ќе биде консултатиев или обврзувачки, резултатот ...
сите 36 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска прими делегација на Канцеларијата за услуги на проекти на Обединетите нации (УНОПС) предводена од заменичката на генералниот ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макалистер: Србија мора побрзо да работи на патот кон ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: